طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی به مراکز عمومی و خصوصی کمک می‌کند تا بهتر و راحت‌تر بتوانند خدمات و امکانات خود را در اختیار کاربران قرار دهند. امروزه انواع روش‌های طراحی سایت آموزشی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها طراحی سایت وردپرس است. استفاده از این روش نه تنها هزینه بهتری دارد، بلکه می‌توانید در آن تولید محتوا راحتی را انجام دهید تا هر فردی بتواند از محتوای آن استفاده کند. بیشتر سایت‌هایی که امروزه ایجاد می‌شوند در زمینه آموزش هستند و در آن برای مخاطبان خود در زمینه‌های مختلف آموزش ارائه می‌دهند. قیمت طراحی سایت آموزشی به معیارهای مختلفی بستگی دارد که شما باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

هدف از طراحی سایت آموزشی چیست؟

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هدف از طراحی وب‌سایت آموزشی ارائه آموزش‌های مختلف به مخاطبان و کاربران است. این آموزش‌ها می‌توانند با اهداف مختلفی به کاربران ارائه شوند و در آن آموزش‌های کوتاه و مختصر یا جامع و تخصصی ارائه شوند. لذا این سایت‌ها باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند. طراحی سایت آموزشی از نظر موتورهای جستجوی گوگل نیز بهینه‌سازی شده باشند و بر اساس آن‌ها ایجاد شوند. در واقع تولید محتوا باید به گونه‌ای باشد که شما بتوانید ضمن برخورداری از یک آموزش کامل و جامع برای مخاطبان، معیارهای استاندارد موتورهای جستجوی گوگل را نیز رعایت کنید. به همین دلیل لازم است در همان ابتدا مراحل طراحی سایت خدمات سئو سایت آموزشی را نیز در نظر بگیرید و سایت خود را بر اساس آن‌ها طراحی کنید.

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم در حال حاضر انواع روش‌های طراحی سایت آموزشی با وردپرس وجود دارد. شما باید قالب سایت خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که مخاطبان بتوانند با شما در ارتباط باشند و برای تعامل محتواهای آموزشی یا خرید بسته‌های آن بتوانند ارتباط برقرار کنند. ایجاد کلاس‌های آنلاین و برخط یکی دیگر از اهداف مهم طراحی وب‌سایت‌های آموزشی است. در واقع شما برای مخاطبانی که در فواصل دور از آموزشگاه‌های شما هستند یا زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند بتوانید امکان شرکت در این کلاس‌های آنلاین و برخط را ایجاد کنید تا بهتر و راحت‌تر از خدمات آموزشی شما استفاده کنند.

چه کسانی مخاطبان اصلی وب‌سایت‌های آموزشی هستند؟

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که شما در طراحی و خدمات سئو سایت آموزشی باید در نظر بگیرید این است که مخاطبان شما چه کسانی هستند؛ زیرا امروزه سایت‌های آموزشی وردپرس برای مؤسسات و مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی، مهدکودک‌ها، مدارس، آموزشگاه‌های زبان خارجه، مؤسسات کنکور وغیره طراحی می‌شوند که در آن مخاطبان سایت افراد متفاوتی از جامعه هستند. به عنوان مثال شما طراحی سایت آموزشی با وردپرسی که برای مهدکودک‌ها انجام می‌دهید با طراحی سایت مراکز دولتی کاملا متفاوت هستند؛ بنابراین قالب سایت شما باید به گونه‌ای باشد که مخاطبان با هر سطح هوشی بتوانند از امکانات سایت استفاده کنند. به همین ترتیب باید تولید محتوا خود را به گونه‌ای انجام دهید که مخاطبان بتوانند از آن بهره ببرند. این کار باعث می‌شود تا در مخاطبان خود رغبت ایجاد کنید و ضمن انتقال مهارت و تخصص خود به آن‌ها یک برند اختصاصی را نیز در میان آن‌ها مطرح کنید.

مزیت‌های سایت آموزشی

اگر به نمونه سایت‌های آموزشی توجه کرده باشید می‌توانید دلیل رشد و پیشرفت کسب و کارهایشان را درک کنید. در قرن ۲۲ که عصر تکنولوژی است اکثر خریدها، کسب اطلاعات، تحقیقات مختلف و همه چیز از طریق اینترنت انجام می‌شود. بنابراین در این عصر اگر به دنبال دوام کسب و کارتان هستید از طراحی سایت آموزشی شروع کنید. داشتن این سایت‌ها مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جذب آسان مشتری جدید

افزودن مشتری جدید در دنیای سنتی نیاز به صرف زمان، هزینه و انرژی دارد اما در دنیای مدرن، مشتریان جدید از طریق اینترنت اقدام می‌کنند. بنابراین با طراحی سایت آموزشی هزینه و زمان و انرژی کمتری برای جذب آن‌ها نیاز دارید. زمانی که یک شخص به دنبال محصول یا خدماتی در اینترنت جستجو می‌کند، اگر وارد سایت شما شود با دقت مطلبی که به خواسته‌اش مرتبط باشد را می‌خواند. در صورتی که با یک سایت حرفه‌ای و محصول مورد نظر خود روبرو شود نحوه نگارش متن و عکس‌هایی که در سایت قرار دارند می‌تواند بر تصمیم او برای خرید تاثیرگذار باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که اگر حتی به دنبال طراحی سایت آموزشی ارزان هستید، آن را به افرادی باتجربه بسپارید تا سایت جذابی داشته باشید.

کسب اعتبار و اطمینان مشتریان و کاربران

داشتن یک وبسایت با طراحی ماهرانه، در میان مخاطبان نوعی ایجاد اعتماد و اعتبار را در پی دارد. اگر اطلاعاتی که ارائه می‌دهید بر اساس واقعیت و تایید شده باشد این اعتماد بیشتر شده و می‌تواند منجر به استفاده از محصول یا خدمت شما شود.

تبلیغات راحت

استفاده از طراحی سایت آموزشی خود به خود نوعی تبلیغات در اینترنت محسوب می‌شود که راه بسیار موثری است. شما با داشتن یک سایت آموزشی و ارائه خدمات و محصولات خود بدون هیچ گونه هزینه اضافی تنها با رعایت برخی قوانین برای همه افرادی که به دنبال محصول شما می گردند قابل مشاهده خواهید بود.

دسترسی همیشگی

یک فروشگاه یا مغازه در بازار سنتی اگر بخواهد بدون وقفه و ۲۴ ساعته باز باشد نیازمند هزینه بیشتر برای جذب افرادی در شیفت‌های مختلف است. علاوه بر این احتمال بیرون آمدن یک فرد برای خرید مثلا کفش از آن فروشگاه در ساعت ۳ صبح تقریبا نزدیک به صفر است. در دنیای مدرن و بر بستر اینترنت اگر شما از طراحی سایت آموزشی برای راه اندازی یک فروشگاه استفاده کنید علاوه بر اینکه فروشگاهتان در تمام ساعات شبانه روز بدون هزینه اضافی باز است، احتمال خرید مشتریان در هر ساعتی نیز وجود دارد.

سریع‌ترین راه ارائه خدمات

در یک فروشگاه معمولی اگر ۵ مشتری وارد شوند و سوالاتی داشته باشند شما نمی‌توانید به صورت همزمان به همه آن‌ها پاسخ دهید و برای خرید آن‌ها را راهنمایی کنید. حال اگر یک وبسایت داشته باشید و خدمات و محصولاتتان را در آن قرارداده باشید، به صورت همزمان به تعداد زیادی از افراد خدمات خود را ارائه داده‌اید. این تفاوت می تواند تاثیر بسزایی در میزان ارائه خدمات و همچنین رضایت کاربران داشته باشد.

هزینه طراحی سایت آموزشی

یکی از عواملی که در طراحی سایت آموزشی اهمیت دارد را می‌توان هزینه آن دانست. در واقع هزینه طراحی سایت آموزشی به عوامل بسیاری بستگی دارد. نوع پلتفرم انتخابی و امکانات و ویژگی‌هایی که در آن فعال می شوند تاثیر مستقیمی بر مقدار هزینه دارند. به علاوه سرعت سایت، نوع پنل مدیریتی، هاست و بسیاری از موارد دیگر نیز می توانند قیمت را تحت تاثیر قرار دهند.

سوالات متداول طراحی سایت آموزشی

بله، تمامی خدماتی که وب پردازان ارائه میده دارای پشتیبانی رایگان می باشند.

اگر برای سفارش خود نیاز به مشاوره دارید یا نمی دونید کدام پلن رو انتخاب کنید می تونید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

خیر، در هر پلن ما برای شما فضای هاست پر سرعت و علاوه بر اون یک دامنه IR رایگان هم برای شما در نظر گرفتیم.

بله، شما میتونید سایت چند زبانه سفارش بدین، که تعرفه ها به تعداد زبان ها متفاوته، در ضمن ارائه محتوا به عهده مشتری هست.

سوالی دارید که پاسخ نداده ایم؟
با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش از طریق لینک زیر اقدام کنید.

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.